Kuidas valmistuda psühholoogi vastuvõtuks?
Psühholoogi vastuvõtule tulek võib tekitada küsimusi ja ebakindlust – mida oodata, kuidas end ette valmistada? Oluline on meeles pidada, et psühholoog on seal selleks, et sind aidata. Kui oled teadlik oma enesetundest ja selle muutustest, aitab see spetsialistil paremini mõista, kuidas sind toetada ja milliseid lahendusi pakkuda.
1. Märka mustreid – proovi meenutada, millal masendus või ärevus algas ja kas on olnud hetki, mil see muutus intensiivsemaks.
2. Pea meeleolupäevikut – kui võimalik, pane enne vastuvõttu kirja oma igapäevane meeleolu 1–10 skaalal, et psühholoog saaks parema ülevaate olukorrast.
3. Kaardista mõjutajad – tee nimekiri olukordadest, tegevustest või inimestest, mis sinu enesetunnet kas halvendavad või aitavad sul ärevusest ja masendusest üle saada.
4. Tule koos saatjaga – kui sul on raske enda seisundist rääkida, võib esimene kohtumine koos usaldusväärse inimese või pereliikmega aidata.
5. Jaga oma varasemaid kogemusi – kui oled varem abi saanud, mõtle, mis sind toetas ja mis takistused sul tekkisid, et leida seekord veelgi paremaid lahendusi.
6. Hinda oma ressursse – mis aitab sind keerulistel hetkedel? Mis võib teraapiat takistada? Olles neist teadlik, saad ravi paremini suunata.
7. Ole avatud muutustele – teraapia võib nõuda kodutöid ja harjumuspärastest mõttemustritest väljumist. Ole valmis proovima uusi lähenemisviise.
8. Kui sul on suitsiidimõtted – konkreetsete suitsiidiplaanide korral soovitame esmalt pöörduda psühhiaatri või kriisiabi poole, et saada kiiret ja vajalikku tuge.
Teraapia on samm parema enesetunde suunas – mida teadlikumalt valmistud, seda suuremat kasu sellest saad!
Broneeri aeg psühholoogi vastuvõtule Tallinnas SIIT või võta ühendust kontaktandmete kaudu.