Vaimse tervise kompleksuuring – põhjalik ülevaade isiksusest ja kognitiivsetest võimetest

Vaimse tervise uuring on kompleksne hindamisprotsess, mis hõlmab nii isiksuse uuringut kui ka kognitiivsete funktsioonide uuringut.

Selle eesmärk on anda põhjalik ülevaade inimese vaimsest võimekusest, isiksuseomadustest ja käitumismustritest, mis võivad mõjutada igapäevaelu, toimetulekut ja sotsiaalseid suhteid.

Uuring on eriti oluline autismi spektri häire diferentsiaaldiagnostikas, samuti dementsuse ja depressiooni eristamisel, kuna need võivad avalduda sarnaste sümptomitega.

Kompleksuuring - nii isiksuse, kui ka kognitiivsete funktsiooni uuringud

Miks valida kompleksne vaimse tervise uuring?

Kompleksne vaimse tervise uuring aitab:

  • Autismi spektri häire (ASH) diagnoosimisel – uuring aitab eristada, kuidas kognitiivsed võimed ja isiksuseomadused mõjutavad inimese käitumist. See on eriti oluline, et valida õige ASH toetuse ja teraapia moodul, sõltuvalt sellest, kas inimene on verbaalne või mitteverbaalne.
  • Dementsuse varajases tuvastamises – dementsuse esmaste tunnuste ilmnemisel on oluline hinnata, kas käitumise ja mõtlemisvõime muutused on seotud neuroloogiliste protsessidega või isiksuseomaduste ja emotsionaalse seisundiga. Sageli võivad dementsuse sümptomid seguneda raske depressiooni tunnustega, eriti eakate patsientide puhul.
  • Isiksuse ja kognitiivsete võimete omavahelise seose mõistmises – inimese isiksuseomadused võivad mõjutada tema mälu, mõtlemiskiirust, otsustusvõimet ja probleemilahendamise oskust. Uuring annab selgust, kuidas need aspektid üksteisega seotud on ning milline võiks olla parim tugi ja lahendused igapäevaelus.
  • Täpsema psühhiaatrilise diagnoosi saamiseks – uuring aitab eristada psüühikahäireid nagu skisofreenia spektri häired, dissotsiatiivsed häired ja isiksusehäired, mis võivad mõjutada käitumist, enesetunnet ja sotsiaalseid suhteid.
  • Parima tugisüsteemi ja raviplaani leidmiseks – uuringu tulemuste põhjal saab anda soovitusi nii abivajajale kui ka tema pereliikmetele, et toetada paremini igapäevaeluga toimetulekut ja vaimse tervise tugevdamist.

 

Kuidas toimub terviklik vaimse tervise uuring?

Uuringu kestvus on 4 tundi ja see sisaldab mitmeid standardiseeritud psühholoogilisi teste, intervjuusid ja vaatlusi, et saada võimalikult terviklik ülevaade inimese vaimsest seisundist.

Uuringu paremaks läbiviimiseks soovitatakse see jagada kahele erinevale päevale, et vältida liigset väsimust ja tagada usaldusväärsemad tulemused.

Kui soovid saada täpset ja põhjalikku ülevaadet enda või lähedase vaimsest tervisest, võta meiega ühendust ja broneeri aeg vaimse tervise uuringule juba täna!